Metal Sandalyeler
BBB001
₺1.450,00 KDV Dahil
₺1.720,00 KDV Dahil
%16 İndirim
%16İndirim
Ücretsiz Kargo
Metal Sandalyeler
BVT001
₺2.400,00 KDV Dahil
₺2.810,00 KDV Dahil
%15 İndirim
%15İndirim
Ücretsiz Kargo
Metal Sandalyeler
ANA.T-5826
₺3.040,00 KDV Dahil
₺3.630,00 KDV Dahil
%16 İndirim
%16İndirim
Ücretsiz Kargo
Alüminyum Sandalyeler
CAD015
€122,76 KDV Dahil
€155,57 KDV Dahil
%21 İndirim
%21İndirim
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
Alüminyum Sandalyeler
CAD016
€98,00 KDV Dahil
€125,00 KDV Dahil
%22 İndirim
%22İndirim
Ücretsiz Kargo
Metal Sandalyeler
Tükendi
ANA.SAMC20053-A
₺0,00 KDV Dahil
Metal Sandalyeler
Tükendi
Ana.MS.SA087-88
₺0,00 KDV Dahil
Alüminyum Sandalyeler
Tükendi
BAD026
€83,25 KDV Dahil
€104,91 KDV Dahil
Metal Sandalyeler
Tükendi
FMS-1002
₺0,00 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
1

Metal Sandalyeler

Metal sandalyeler, yapımında metal parçalar kullanan bir mobilya türüdür. Demir, alüminyum ve paslanmaz çelik gibi kullanılabilecek çeşitli metal türleri vardır.

Demir ve çelik ürünler, ofis mobilyalarından dış mekan ortamlarına kadar birçok uygulamada yaygın olarak kullanılmaktadır.

Metal Sandalye Çeşitleri Nelerdir?

Genellikle metal sandalyeler çelik veya alüminyumdan yapılır. Alüminyum mu yoksa çelik mi olduğunu anlamak için yapılacak en basit işlem metal bir yüzeye bir mıknatıs yerleştirmektir ve çelik ise yapışır.

Dökme demir, sertliği, ağırlığı ve genel sert bileşimi nedeniyle dış mekan kullanımı için uygun olmasının yanı sıra kullanılacak ortama uygun doğru materyal ve kaplama kullanılmadığı takdirde nem ve hava koşulları sebebiyle korozyona maruz kalabilmektedir. Ferforje bahçe sandalyeleri için iyidir ve klasik bir görünüm kazandırır. Ağır olması bir dezavantaj gibi gözükse de rüzgarlı havalarda bu durum avantaj sağlamaktadır.

Çelik sandalyelerde fiyat, metalin cinsine ve kalınlığına göre değiştiğinden biraz daha pahalıdır. Çelik düşük, orta veya yüksek karbonludur, çoğu metal sandalye düşük karbonludur çünkü daha daha ekonomiktir. Paslanmaz çelik az bakım gerektirir. Karbon, demir ve diğer metallerden oluşan bir alaşımdan yapılmış olması ve üzerinin kromla kaplanmış olması ürünü daha dayanıklı yapar bunun sebebi ise yüzeydeki ince oksit tabakasıdır ve bu şekilde pas ve korozyondan korunmaktadır. Paslanmaz Çelik, metal içeren modern iç mekan tasarımlarında da çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Birçok menteşe, kızak, destek ve gövde parçalarında paslanmaz çelik malzeme kullanılır. Yüksek çekme mukavemetine sahiptir, içi boş tüpler kullanılarak uygulanmasına izin verir böylece ağırlığı azaltır ve kullanıcıya kullanım kolaylığı sağlar.

Alüminyum, ışığa ve korozyona dayanıklı bir metaldir özellikle kalıp sandalyeler, damgalı ve dökme sandalyeler için yoğun olarak kullanılır. Alüminyum atomları, iç alüminyumun aşınmasını önleyen dış bir alüminyum oksit tabakası oluşturur. Alüminyum, çelik sandalyelerden daha yaygındır, çünkü paslanma yapmaz, okside olmasına rağmen kireçli beyaza dönüşür. Aynı zamanda çelikten daha hafiftir ve bu da daha çok tercih sebebidir. Döküm ve ağır boru alüminyum ile üretilen sandalyeler çok daha dayanıklı olurlar. Borulu alüminyum havuz kenarı mobilyaları için idealdir ve çoğunlukla banklar, katlanır sandalyeler ve salıncak setleri için kullanılır.

Metal Sandalyeler Nerelerde Kullanılır?

Metal sandalyeler, özellikle güverte, teras, bahçe ve balkonlar gibi dış mekanlarda kullanılan, popüler bir mobilya türüdür. Bununla birlikte, metal mobilyalar iç mekanlarda da, örneğin pirinç kaplama sandalyeler ve metal antika görünümlü sandalyeler olarak kullanılmaktadır. Sağlam olmasının yanı sıra, metal mobilyalar çekicidir ve evinize çağdaş bir görünüm kazandırır. Öne çıkması için gereken tek şey, ona çekicilik ve karakter kazandırmak için yapılacak iyi bir parlatmadır.

Metal Sandalyeler Faydaları Nelerdir?

Metal sandalyelerin en büyük avantajı dayanıklı olmalarıdır. Örneğin, pek çok metal sandalye türü kış aylarında dışarıda kalabilir ve bahar geldiğinde hala iyi görünebilirler. Düzgün kullanılırsa, metal sandalyelerin ömrü 30 yıla kadar sürebilir. Çoğu metal sandalyede doğal koşulların yaratmış olduğu pasa karşı bakım yapıldığı sürece kullanıma devam edilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR