CAD015
€110,00 KDV Dahil
€138,00 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
CAD016
€82,00 KDV Dahil
€102,00 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
CAD915
₺2.900,00 KDV Dahil
₺3.400,00 KDV Dahil
%15 İndirim
%15İndirim
Ücretsiz Kargo
BAD026
€91,20 KDV Dahil
€94,00 KDV Dahil
%3 İndirim
%3İndirim
Ücretsiz Kargo
CAD100-S
$80.00 KDV Dahil
$100.00 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
CAD100-C
$80.00 KDV Dahil
$100.00 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
Tükendi
ANA-CHR-06-CAD900
₺785,57 KDV Dahil
₺971,75 KDV Dahil
Tükendi
BVT029
₺339,10 KDV Dahil
Tükendi
CAD916
₺777,63 KDV Dahil
₺1.554,80 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Hızlı Kargo
1

Alüminyum Sandalyeler


Alüminyum hiç şüphesiz dış mekan mobilyaları için en popüler malzemelerden biridir. Çoğunlukla dış mekan sandalyeleri, masaları, şezlong ve tabureler için iskelet olarak kullanılır. Dış mekan mobilyalarında kullanılan alüminyum, parçaların korozyona dayanıklılığını arttırmak için genellikle toz veya eloksal kaplıdır. Ferforje veya çelik ile karşılaştırıldığında, kullanıcılar için bakımda çok daha az çaba gerektirir.


Öne Çıkan Özellikleri Nelerdir?


Alüminyum güçlü, dayanıklı, kolay temizlenebilir ve korozyona dayanıklı olduğu için mükemmel bir seçenektir. Birçok metal malzemeye göre çok daha hafiftir. Başlangıçta belirtildiği gibi, alüminyum malzemeler çoğu zaman sadece sandalyelerin iskeletlerinde kullanılır. Ahşap, plastik veya dövme demirden farklı olarak, özellikle sandalyeler veya şezlonglar doğrudan temas için daha uygun ve daha rahat hale getirmek için genellikle plastik kafesler, döşemelik kumaşlar veya minderler gibi diğer malzemelerle tamamlanır.


Dünden Bugüne Gelişimi?


Alüminyum sandalyelerin ilk kullanımlarında daha düz ve tek parçalı üretimler olsa da teknolojinin gelişmesiyle birlikte, parçalar tasarımcılar için daha fazla esneklik sağlayarak görünümlerde düzleştirme veya kavisli hale getirilebilmesinde olanak sağlanmış oldu. Bu gelişmeler sayesinde alüminyum sandalyeler demonte edilebilir hale geldi, bu da nakliye maliyetinin diğer dış mekan sandalyelerine göre daha düşük hale gelmesine olanak sağladı.


Nerelerde Kullanılır?


Alüminyum sandalyeler, çoğunlukla evlerin balkonlarında, bahçe ya da verandalarında kullanılırken, kafe, restoran, bar, otel gibi hizmet veren mekanlarda çoğunlukla tercih edilir. Özellikle dışarıda ve yoğun kullanıma açık mekanlarda tercih edilmelerinin sebebi alüminyum sandalyenin yağmur, kar ve güneş gibi doğal hava koşullarına dayanıklı olmasıdır. Bu sayede alüminyum sandalyeleri uzun yıllar kullanabilirsiniz.


Alüminyum Sandalye Çeşitleri Nelerdir?


Alüminyum sandalyeler bir kalıba dökülerek komple alüminyumdan oluşan modeller olarak üretilebilmektedir yine bu sandalyelere uygun minderler üretilerek komple alüminyum sandalyelerde çeşitlilik ve konfor arttırılabilir. Sadece iskeleti alüminyum olup oturum ve sırt kısmı rattan ile örülerek alüminyum rattan sandalyeler üretilmiştir. Aynı şekilde sırt ve oturum yerlerine tekstil fileler kullanılarak çok çeşitli modelin üretilmesine olanak sağlanmıştır.


Bakımı Nasıl Yapılır?


Alüminyum sandalyeleri yüzeyi yumuşak deterjanla ıslatılmış yumuşak bir bezle silin ve ılık su ile iyice durulayın son olarak yumuşak bir bezle kurulayın. Solvent veya aşındırıcı temizleyicileri kullanmayın.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR