Sık Sorulan Sorular

 

Sipariş Hakkında

 

Telefon ile sipariş verebilir miyim?

 

Evet, telefonla sipariş verebilirsiniz. Her ürünün alt tarafında bulunan "Telefonla Sipariş" düğmesine tıklayarak, gerekli alanları doldurup bize gönderebilirsiniz. En kısa sürede telefonla aranıp, siparişiniz oluşturulacaktır.

 

Ürünler sepetimde ne kadar süre durmaktadır?

 

Üye girişi yaptığınız takdirde sepetinize eklediğiniz ürünler, sizin tarafınızdan bir değişiklik yapılmadığı sürece veya ürün stoku tükenene kadar sepetinizde sizi bekliyor olacaktır.

 

Sipariş verdiğim üründe değişiklik yapabilir miyim? Ürünün farklı rengini alabilir miyim?

 

Evet, sipariş verdiğinizde otomatik olarak ilgili ürün için hazırlanma süreci başlar ama bize ulaşmanız durumunda size yardımcı olunacaktır.

 

Sipariş problemlerinde (gecikme, stok kalmaması vb.) bilgilendirme yapıyor musunuz?

 

Siparişleriniz stok kontrolü yapıldıktan sonra onaylanmaktadır, paketleme öncesi ise kamera kaydı altında kalite kontrolden geçmektedir. Stok tükenmesi ya da kontrol aşamasında farkedilen aksiliklerde telefon ile tarafınıza ulaşarak bilgilendirme yapmakta ve süreçten sizi haberdar etmekteyiz. Sizin belirleyeceğiniz işlemleri gerçekleştirerek memnuniyetinizi sağlamak önceliğimizdir.

 

Siparişime not ekleyebilir miyim?

 

Evet, siparişlerinize sipariş tamamlama aşamasında not ekleyebilirsiniz.

 

Yeni adresimi nasıl ekleyeceğim?

 

İlgili ürünlerin gönderimi gerçekleştirilmediyse bize yeni adresinizi sipariş numaranızla birlikte [email protected] mail adresimize gönderirseniz adres değişikliği yapabilir, siparişinizin yeni adresinize gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

 

Sipariş durumunun anlamı nedir?

 

Sipariş durumu, siparişinizin size teslim oluncaya kadar geçireceği aşamaları takip etmenizi sağlamaktadır.

Siparişiniz onaylandığında siparişiniz "Onaylandı." durumunda görüntülenmektedir. Kalite kontrol ve paketleme sırasında "Paketleniyor." durumunda görüntülenmektedir. Kargoya siparişiniz verildiğinde "Kargoya verildi.", teslimat gerçekleştiğinde ise "Teslim edildi." durumunu göreceksiniz.

 

Hediye paketi yapıyor musunuz?

 

Sitemizde satılan ürünler büyük ebatlı oldukları için hediye paketi yapabilme şansımız bulunmamaktadır.

 

Siparişime ürün ekleyebilir miyim?

 

Alışverişinizi tamamlayıp siparişinizi oluşturduktan sonra, mevcut siparişinize bir başka ürün ekleyemezsiniz. Ürün ekleme yalnızca sepetlerde yapılabilmektedir. Fakat ilk siparişinizin çıkışı henüz yapılmamışken yeni siparişinizi tamamlarsanız talebiniz üzerine birlikte gönderimi sağlanacaktır.

 

Ürünler teslimat adresine gelmeden önce kargo şirketi bilgilendirme yapıyor mu?

 

Adrese teslim seçeneği ile siparişleriniz kargo/ambar ya da sevkiyat araçlarımızla gönderilmektedir. Tarafınıza ayrıca kargo tarafından bilgilendirme yapılması kargo firması insiyatifindedir. Sipariş durumunuzu Siparişlerim sayfasından kontrol ederek siparişinize ait paketin gönderi koduna "Kargom Nerede" düğmesine tıklayarak ulaşabilirsiniz. Kargo firması tarafından belirlenen saatlerde teslimat gerçekleştirildiği için dilerseniz daha sağlıklı bir teslimat gerçekleşmesi adına ilgili kargo şubesi ile temasa geçebilir ve kargo görevlilerinin tarafınıza ulaşacağı tahmini saatleri bire bir öğrenebilirsiniz.

 

Ödeme Seçenekleri

 

Kredi kartım ile alışverişimi tamamlayamamamın nedeni nedir?

 

Kredi kartı ödemesinde sorun ile karşılaştığınızda kredi kartınızın ait olduğu bankanın müşteri hizmetlerine ulaşarak kredi kartınızda blokaj, limit sorunu veya teknik bir problem olup olmadığı konusunda bilgi almanızı rica ediyoruz. Her türlü soru ve önerileriniz için bize İletişim sayfasında yer alan iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz.

 

Sitenize nasıl güvenebilirim?

 

Sasilla.com'da bilgi güvenliğini sağlayan ve bilginin izinsiz kullanılmasını engelleyen gelişmiş bir güvenlik sistemi mevcuttur. Tüm bilgileriniz 128bit SSL güvenlik sertifikası ile korunur.

 

 

Alışverişimde taksit seçeneğinden yararlanabilir miyim?

 

Taksitle alışveriş yapabilirsiniz. Satın alma işleminin son aşamasında kredi kartınızın ait olduğu bankayı ve kart tipinizi seçtikten sonra uygun olan taksit seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. 10/3/2007 tarihli ve 26458 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik'teki değişiklik gereği,  taksitlendirme süresi dokuz ayı geçemez. Kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek telekomünikasyon ve kuyumla ilgili alımlarında taksit uygulanamaz.

 

Kart puanlarımı sitenizde kullanabilir miyim?

 

Şu an kart puanları sitemizde kullanılamamaktadır.

 

Siparişim oluşmadı ama ödemesi alındı görünüyor. Ne yapmalıyım?

 

Bize İletişim sayfasında yer alan iletişim bilgilerimizden sorunu iletirseniz gerekli düzenleme yapılacaktır.

 

Banka hesap bilgileriniz nedir?

 

  

Şirket Ünvanımız: SASİLLA MOBİLYA DEK. SAN. VE DIŞ
TİC. LTD. ŞTİ

 

BANKA ADI               IBAN NUMARASI

 

AKBANK                 TR39 0004 6006 2888 8000 1735 81

 

Havale/ EFT yaparken ek ücret alınıyor mu?

 

Havale; aynı banka hesapları arasında yapılan para transferidir. Bizim hesabımızın olduğu bir bankaya, aynı bankadan havale yaparsanız ek ücret ödemezsiniz. Fakat farklı bir bankadan, bizim hesabımız olan farklı bir banka hesabımıza gönderim yaparsanız, bu işleme EFT adı verilmektedir ve bankadan bankaya değişen bir EFT işlem ücreti alınmaktadır.

 

İade Ve İptal

 

Para iadem ne zaman gerçekleşecek?

 

Kargoya verilmemiş sipariş iptal talepleriniz aynı gün içinde değerlendirilmektedir. 2-3 gün içerisinde para iadeniz tarafınıza gerçekleşmiş olacaktır. Siparişin gönderiminin gerçekleştiği durumlarda ilgili iade ürünler tarafımıza ulaştıktan ve iadeye uygun bulunduktan sonra para iade süreci başlatılmaktadır. Tarafımıza ulaştıktan 2-3 gün içinde para iadesi gerçekleşecektir. Yasal iade süresi 14 gündür. Bir hafta içinde herhangi bir sebeple iadenizin gerçekleşmediği söz konusu olur ise bize İletişim sayfasından ulaşabilirsiniz. Para iadenizi gelecek dönem ekstrenizde, online bankacılık kullanarak veya ilgili bankanın çağrı merkezinden takip edebilirsiniz.

 

İade şartları nelerdir?

 

İade şartları kapsamında siparişiniz elinize ulaştıktan sonra 14 iş günü içerisinde sebebini iade formunda belirterek iade gönderimi yapabilirsiniz.

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir ;

1.     İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır. Fabrika çıkışlı orjinal kutuya sahip ürünlerin ambalajlarında oluşacak hasar iadenizin kabul olmamasına sebep olacaktır.

2.     Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (Örnek: Orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez.) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

3.     İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) gönderilmelidir. Kurumsal müşteriler fatura iptal süresi geçtiği taktirde iade faturası kesmesi gerekmektedir.

4.     Mobilya kategorisinde yer alan demonte ürünlerde montaj yapıldıktan sonra kesinlikle iade kabul edilmemekte olup, bununla ilgili detaylı açıklamalar ürün sayfalarına eklenmiştir. Tarafınıza ulaşan demonte mobilyada bir sorun görüyorsanız kesinlikle monte etmeyiniz. Demonte ürünlerde montaj hizmeti almanızı tavsiye ediyoruz.

5.     Kişisel bakım ürünleri ambalajı açıldığı takdirde iade alınmamaktadır. Yastık-yorgan gibi ürünlerde kullanıldığı andan itibaren hijyenik olmayacağı için tekrar satılamaz ve tarafımızdan iade alınamaz.

6.     Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz.

7.     Tekrar satışının yapılmasının imkanı olmayan hiçbir ürün kullanıldıktan sonra iade alınamaz. Tekrar satılabilirliğini bozan orijinal ambalajda hasar ve yırtık gibi durumlar söz konusu ise iade alınamaz.

 

 

Paketleniyor durumuna geçmiş siparişimi iptal ettirebilir miyim?

 

Paketlenmiş bir ürün kalite kontrol aşamasından geçmiş ve kargoya teslim edilmek üzeredir. Bize İletişim sayfasında yer alan iletişim bilgilerimizden ulaşırsanız henüz kargoya verilmediyse hemen iptalini sağlayabiliriz fakat kargo gönderi kodu çıktığında tarafımıza aktarır iseniz, ilgili gönderi kodu ile paketinizi tarafımıza geri çektiririz. Tarafımıza paket döndüğünde iade süreciniz başlatılacaktır.

 

Siparişimi nasıl iptal ettirebilirim?

 

Sipariş iptalleriniz için Siparişlerim sayfasında yer alan siparişi iptal et düğmesinden iade talebi başlatabilirsiniz.

 

Para iademi hesap hareketlerimde göremiyorum. Para iadesinin yapıldığını nasıl anlayacağım?

 

Para iadeniz tarafımızdan gerçekleştirildiği bilgisi mevcut ise gelecek dönem ekstrenizde para iadenizi görebilir, online bankacılık veya ilgili bankanın çağrı merkezinden iadeniz ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

 

Teslimat

 

Kargomun durumunu nasıl öğrenebilirim?

 

Hesabınızdan siparişlerinize gelerek kargom nerede düğmesine tıklayarak, çıkan kodla birlikte ilgili kargo firmasından kontrolünü sağlayabilirsiniz.

 

Teslimat kişisinin dışında herhangi biri kargomu teslim alabilir mi?

 

Aksini bildirmediğiniz taktirde tüm gönderiler belirtilen adrese ve ilgili kişiye teslim edilmektedir. Teslimat sırasında alıcının adreste olmaması durumunda kişinin 1. dereceden yakınına gerekli kimlik kontrolleri sağlandıktan sonra teslimat yapılmaktadır.

 

Teslimat için geldiklerinde adreste bulunmuyordum. Kargomu tekrar getirmiyorlar, ne yapmalıyım?

 

Paketleriniz bir kez gönderime çıkmaktadır. Ardından sizin alabilmeniz adına 2-3 gün süreliğine kargo şubesinde bekletilmektedir. Böyle bir durumda paketinizi şubeden alabilirsiniz.

 

Teslimat adresini ayrıntılı bir şekilde yazmalı mıyım?

 

Evet, Teslimat sırasında adresinize ulaşılmasında herhangi bir sorun yaşanmaması açısından il, ilçe, mahalle, cadde, sokak, kat ve daire bilgilerini eksiksiz şekilde yazmanız gerekmektedir.

 

Teslimat adresini yanlış yazdım, ne yapmalıyım?

 

Tarafımıza 0216 364 03 03 nolu telefon numaramızdan ulaşıp siparişiniz kargoya verilmediyse değişiklik yapabilirsiniz. Kargo gönderimi yapıldıktan sonra adres değişikliği tarafımızdan yapılamamaktadır. Değişiklik için kargo şubesi ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

 

Siparişimin gecikmesinin nedeni nedir?

 

Satışa sunulan ürünlerimiz bize ait depolarda bulunmaktadır. Stoklarda an itibariyle bitmiş olan ürünler, sizin için tekrar üretilerek adresinize gönderilmektedir. İthal ürünlerde gecikme yaşanıyorsa siparişinizin temini için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Size ulaşarak gecikme yaşattığımız ürünün gönderim tarihini revize etmek için talepte bulunuyoruz. Size söz verdiğimiz tarih aralıkları içinde siparişlerinizi ulaştırmak adına elimizden gelen çabayı gösterdiğimize emin olabilirsiniz. Bu durumlarda kısa bir müddet sabrınızı ve anlayışınızı rica ediyoruz.

 

Ürünüm kırık geldi ne yapmalıyım?

 

Sasilla.com siparişini vermiş olduğunuz ürünlerin sorunsuz bir şekilde tarafınıza teslimatını sağlamakla yükümlüdür. Bu nedenle siparişlerinizin depo çıkışları yapılmadan önce gerekli ürün hasar kontrolleri kamera kaydı altında yapılmakta ve üründe herhangi bir sorun bulunmadığı taktirde gönderimi sağlanmaktadır. Fakat niteliği itibariyle (cam eşya veya elektrikli ısıtıcı vs. gibi kırılgan yapıya sahip malzemeler) hassas ürünlerde kargo taşıma ve yükleme esnasında kaynaklanan problemler oluşabilmektedir. Bu tip durumlarda yapılması gerekenler aşağıdaki gibidir:

Siparişinizin teslimatı sırasında kargo görevlisinden paketi teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapınız. Herhangi bir hasar bulmanız durumunda kargo görevlisine "Hasar Tespit Tutanağı" tutturunuz. Hasar tespit tutanağında dikkat etmeniz gereken konu kargo görevlisinin tutanakta belirttiği açıklamalardır. Örneğin, "Kolide hasar bulunmamaktadır. Ürün hasarlıdır." gibi bir ibarenin belirtildiği tutanakta ürünün taşıma esnasında hasar görmediği şeklinde yorumlanacağından değişim esnasında problem yaşanmaktadır. Hasarlı çıkan ürününüz için mutlaka tam ve doğru kelimelerle tutanak tutulması için görevliyi uyarınız. Örneğin; "Ürün elime ulaştığında kontrol edilmiş ve hasarlı olduğu görülmüştür."

Siparişinizi teslim aldıktan sonra fark ettiğiniz veya oluşabilecek hasar durumlarında ise tarafımız sorumlu tutulamayacaktır. Garanti süresinde olan ürünler için belirtilen garanti kapsamları geçerli olacaktır.

Kargo görevlisinin size "Ürünler Taahhütlü Gönderilecektir." olarak belirttiği taahhütü imzalamamanızı ve hemen 0216 364 03 03 ile tarafımıza ulaşmanızı rica ediyoruz.

 

Faturamı farklı bir adrese gönderebiliyor musunuz?

 

Faturanızı teslimat adresinize göndermekteyiz. Fakat siparişinizde belirttiğiniz fatura adresine ilgili faturayı kesme işlemini yapmaktayız. Bundan dolayı faturanın teslim alacak kişiye ulaşmasını istemediğiniz durumlarda tarafınıza teslimat yapılacak bir adresi bildirmeniz gerekmektedir.

 

Üyelik İşlemleri

 

Üyelik bilgilerimi nasıl değiştirebilirim?

 

Üyelik bilgilerinizde değişiklik yapabilmeniz için; sitemize üye girişi yaptıktan sonra sağ üst kısımda yer alan "Hesabım" linkine tıklayarak , "Hesap Ayarlarım" "Üyelik Bilgilerim" sayfasından gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz.

 

Şifremi unuttum. Ne yapmalıyım?

 

Eğer üyelik şifrenizi unuttuysanız; Şifremi Unuttum Sayfamızdan sistemimizde kayıtlı olan e-posta adres bilginizi gönderdiğiniz takdirde yeni şifreniz mailinize anında iletilecektir.

 

Alışveriş yaparken sitenize üye olmam gerekiyor mu?

 

Alışveriş yaparken sitemize üyelik gerekmemektedir. Fakat üye olduğunuzda siparişinizin takibini yapabilir. Zaman zaman gerçekleştirdiğimiz kampanyalardan yararlanma şansı elde edebilir, bültenimize üye olabilir ve anlık fırsatlardan yararlanıp bilgilendirilebilirsiniz.

 

Kampanyalar Ve Ürünler

 

Özel üretim sipariş alıyor musunuz?

 

Bazı ürünlerimizde talebinize özgü değişiklikler yapılabilmektedir. Bu özelliğe sahip ürünlerin sayfasında, ürün özelliklerinde özel üretim yapılabildiği bilgisi paylaşılmaktadır. Özel üretim ürünlerde iade yapılamaz.

 

Bir ürünün Sasilla'da farklı sitelerden daha ucuz olmasının sebebi nedir?

 

Sasilla'ya özel fiyatlar alarak sizlerin memnuniyetini artırmayı hedefliyoruz. 

 

Diğer

 

Bir mağazanız bulunuyor mu?

 

Evet, mağazamız bulunmaktadır ve arzu ederseniz sizi mağazamızda da ağırlamaktan mutluluk duyarız. Mağaza adresimizde İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR