İade ve Değişim Koşulları


.İade şartlarına uyan tüm ürünleri kargoyu teslim alma tarihinizden itibaren 14 gün içinde iade edebilir veya değişimini isteyebilirsiniz.

.Ürünün, ürün sayfasında verilen bilgilerden farklı olması, hasarlı veya eksik olması durumunda herhangi bir kargo ücreti ödemeden iade edebilir veya değişimini isteyebilirsiniz. 

.Alışveriş yapmadan önce ürünle ilgili merak ettiğiniz tüm konuları ürün sayfasında bulunan "Sohbet" bölümünden, iletişim sayfamızdaki bilgilerden bize ulaşarak sormanızı rica ederiz. Üründe herhangi bir kusur, arıza, eksiklik, hasar olmaması durumunda yapılan iade ve değişimlerde, iade kargo ücreti müşterilerimize aittir.

.İade formu doldurulmayan veya faturası olmayan gönderiler kabul edilmemektedir. 

.Şirket adına fatura kesilen siparişler için iade işlemi yapılırken mutlaka iade faturası kesilmesi gerekmektedir. İade faturası kesilmeyen gönderiler teslim alınmamaktadır. 

.Ürününüz bize ulaştığında kontrol edilecek ve iade koşullarına uygun olması durumunda ücret iadesi veya değişim işleminiz yapılacaktır.

.İade ve değişim işlemleri için mutlaka bize bilgi vermeniz gerekmektedir. İade ve değişim talebi açılmamış siparişler kabul edilmemektedir.

.Ambalajında hasar olan kargolar, teslim alınmadan kargo görevlisinin yanında tutanak tutularak iade edilmelidir.

.İade veya değişim talebinizi İade Taleplerim sayfasından iletebilirsiniz. İade şartlarına uymayan gönderiler kabul edilmeyecek ve geri gönderilecektir.


İade Edilemeyen Ürünler


.Mobilya ürünlerinin kurulumu yapılmadan önce herhangi bir hasar veya yanlışlık olup olmadığına dair kontrol edilmesi gerekir. Kurulum yapılan mobilya ürünleri için iade veya değişim yapılamamaktadır. Kurulumdan sonra çıkan hasarlı veya eksik parçalar için parça gönderimi yapılabilmektedir.

.Orjinal kutusu zarar görmüş veya üzerine koli bandı yapıştırılmış ürünler için iade veya değişim işlemi yapılamamaktadır. 

.Kişiye özel üretilen, son kullanım tarihi olan veya tek kullanımlık ürünler (sticker, duvar kağıtları) için iade veya değişim işlemi yapılamamaktadır. Tek kullanımlık ürünler ambalajı açılmadan iade edilebilir.


Kargo Hakkında


.Ürünlerimiz kendi sevkiyat aracımızla gönderildiğinde öncesinde kontrolü sağlandığından ve kargo firmaları gibi çoklu adreslere gidilmediğinden veya aktarma yapmadığından güvenli sağlam bir şekilde teslim edilmektedir fakat kargo firmalarında aktarmalar, beklemeler ve çoklu adreslere uğranıldığından kargolar hasar görebilmektedir. Hem alıcının hem de satıcının mağdur olmaması için ürünlerimiz kargoda sigortalı gönderilmektedir. Bu sebeple kargo firması ürününü getirdiğinde imza atıp teslim almadan önce mutlaka ambalajını kontrol ediniz. Ambalajda herhangi bir deformasyon, yırtık, patlama bulmanız durumunda kargo görevlisine "Hasar Tespit Tutanağı" tutturunuz. Hasar tespit tutanağında dikkat etmeniz gereken konu kargo görevlisinin tutanakta belirttiği açıklamalardır. Örneğin, "Kolide hasar bulunmamaktadır. Ürün hasarlıdır." gibi bir ibarenin belirtildiği tutanakta ürünün taşıma esnasında hasar görmediği şeklinde yorumlanacağından değişim esnasında problem yaşanmaktadır. Hasarlı çıkan ürününüz için mutlaka tam ve doğru kelimelerle tutanak tutulması için görevliyi uyarınız. Örneğin; "Ürün elime ulaştığında kontrol edilmiş ve hasarlı olduğu görülmüştür."


Siparişinizi teslim aldıktan sonra fark ettiğiniz veya oluşabilecek hasar durumlarında ise tarafımız sorumlu tutulamayacaktır.